Avrupa Tur Gezisi

Değerli Velilerimiz;

Öğrencilerimizin dünya vatandaşı olma yolundaki en önemli adımının yabancı dil öğrenmek olduğuna inanmaktayız. Yabancı dil öğrenmenin kültürel etkileşim aracılığı ile bir yaşam biçimi olması gerektiği fikrinden hareket ediyoruz. Dilin konuşulduğu ülkelerdeki insanların yaşam biçimlerinin ve kültürlerinin tanınmasının o dili öğrenmede en önemli araç olduğunu düşünüyoruz. Bu felsefemizden yola çıkarak  her yıl yurt dışı gezi faaliyetleri düzenliyor, öğrencilerimize yabancı dillerini aktif kullanma olanakları sağlıyoruz.

21-28 Nisan, 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Benelux-Disneyland programında,  Amsterdam – Brüksel - Paris-Köln, Dusseldorf gibi bölgeler ziyaret edilecektir. Öğrencilerimiz, Yabancı Dil Öğretmenleri eşliğinde Avrupa’ya gidecek ve program boyunca öğretmenlerinin gözetiminde olacaklardır.

Program detaylarını aşağıda bilgilerinize sunar, kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin Yabancı Diller Bölümü ve Halkla İlişkiler Birimi ile iletişime geçmelerini rica ederiz.

Yaş Grubu: İlkokul - Ortaokul – Lise (İlkokul grubunda veli katılımı zorunludur.) 

PROGRAM DETAYLARI

1. Gün  21.04.2018 İSTANBUL – LUKSEMBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 10:30 da hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından THY Havayolları ile 13:30’da Lüksemburg’ a hareket ve  15:45’de Lüksemburg’a varış sonrasında bizi bekleyen otobüsümüzle Paris’e hareket ediyoruz. Paris’e ulaşmamızın ardından otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turu sırasında göreceğimiz yerler arasında Champs Elysées caddesi, Büyük Zafer Takı (Arc de Triomphe), Concorde Meydanı, Ulusal Meclis Binası, Askeri Müze ve Askeri Okul ve Eyfel Kulesi yer alıyor. Panoramik şehir turumuzun ardından otele yerleşme. Geceleme Paris otelimizde. 

2. Gün 22.04.2018 PARİS

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tam gün sürecek Paris kombi turumuz için hareket ediyoruz. İlk olarak Fransa’nın başlıca sembolü kabul edilen ve 1889 yılında ünlü mühendis Gustave Eiffel tarafından inşa edilen Eiffel kulesinin  ikinci katına asansörle çıkıyor ve Paris şehrinin muhteşem manzarasını seyrediyoruz. Ardından Seine nehri üzerinde tekne gezisi yapıp, Ressamlar tepesi olarak ünlenmiş Montmartre bölgesine geçiyoruz. Montmartre gezimizin ardından dünya markası orijinal  parfüm, saat, çanta gibi alışverişleriniz için Benlux mağazasına gidiyoruz. Son olarak Champs Elysées (Şanzelize) caddesindeki serbest zamanımızın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

3. Gün 23.04.2018 PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Disneyland’a transfer. Varısımızın ardından otele yerlesme. Ardından Disneyland’a transfer. Main Street ve 19. Yüzyıl Amerikan kasabaları, Korsan Adası, Fantezi Ülkesi ve Keşifler Diyarı göreceğimiz yerler arasında. Frontierland’da, Perili Köşkte gezinti yaptıktan sonra, başıboş bir maden treni ile maden tünelleri ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşacağız. Indiana Jones'un Ölüm Tapınağı'nı hızlı trenle gezecek ve sonrasında teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan KarayipKorsanları’nı ziyaret edeceğiz. Dünyanın dört bir yanından çocukların bizler için söyleyeceği şarkıları teknelere binerek izleyecek ve Disney karakterleriyle tanışacağız. Dileyenler uzay gemilerine binerek yıldız savaşlarına bizzat katılacak, hız tutkunları ise Uzay Dağı'ndan aya kadar ulaşabilecekler. Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alışveriş butiği sizi bekliyor. Geceleme Otelinizde.

4. Gün 24.04.2018 PARİS-BRUGGE-BRÜKSEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Brüksel için hareket ediyoruz. Yol üzerinde Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Brugge’ü geziyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan, dantel ve goblenleri ile ünlü bu tarihi kent büyüleyici mimarisi ve kanalları ile adeta orta çağı yansıtıyor. Brugge gezimizin ardından ulaştığımız başkent Brüksel’de yapacağımız panoramik gezimiz sırasında, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Palace, Borsa Binası, Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Dünyaca ünlü Belçika çikolatalarının da tadına bakacağımız turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün 25.04.2018 BRÜKSEL-ROTTERDAM-DELFT-AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızın ardından otelimiz ve Brüksel’den ayrılıp Rotterdam için yola çıkıyoruz. Hollanda ve Avrupa’nın en büyük limanına sahip bu modern kenti panoramik olarak geziyoruz.Ardından kanalları ve seramikleri ile ünlü Delft şehrini görüp Amsterdam’a ulaşıyoruz. Amsterdam şehir turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Yeni Kilise ve Merkez Tren İstasyonu göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün 26.04.2018 AMSTERDAM-LAHEY-MARKEN-VOLENDAM-DUSSELDORF

Sabah kahvaltısı sonrası otelimiz ve Amsterdam’dan ayrılıp Hollanda’nın gizli başkenti olarak adlandırılan Lahey (Den Haag) şehrine hareket ediyoruz.Lahey gezimizde, Parlemento binası, Kraliyet Sarayı ve Yüksek Adalet Divanı gibi yapıları görüyoruz. Ardından gideceğimiz Volendam’da Hollanda kırsal yaşamını tanıyoruz. Dünyaca ünlü gouda peynirlerinin tadına bakıyor ve hediyelik eşya alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında gideceğimiz Marken kasabasında ise yeşil ve mavinin muhteşem Hollanda köy mimarisiyle buluşmasını görüyor, eski limanı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi Dusseldorf otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün 27.04.2018 DUSSELDORF-AACHEN-KÖLN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Roma Cermen şehirleri Aachen ve Köln turumuz için hareket ediyoruz. Roma Cermen İmparatorluğunun kurucusu Şarlman’ın damgasını vurduğu Aachen gezimiz sırasında tarihi kent merkezi,Büyük Katedral, Belediye Binası ve Tiyatro göreceğimiz yerlerden bazıları. Sonrasında ulaşacağımız Köln şehrinde yapacağımız gezimizde Dom katedrali ve Meydanı, Ren nehr, Hohenzollern köprüsü ve Neumarkt alışveriş caddesini geziyoruz. Tur sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8. Gün 28.04.2018 DUSSELDORF-LÜKSEMBURG-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Lüksemburg’a hareket ediyoruz.Lüksemburg şehir turumuz sırasında şehir katedrali, Belediye binası, İkinci William meydanı, Dükler Sarayı ve Petrus vadisini görüyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer ve bagaj işlemlerimizin ardından THY tarifeli seferi ile İstanbul’a geri dönüyoruz.Turumuzun ve servislerimizin sonu.

İSTANBUL’A HOŞGELDİNİZ.

 ÜCRETE DAHİL OLANLAR
• Tur programında THY havayolları ile belirtilen parkurda uçak bileti 
• Havalimanı vergileri 
• Alan/otel/alan transferleri 
• Yarım Pansiyon konaklama
• Panoramik şehir turuEiffel kulesi çıkışı ve Seine nehri tekne turu dahil) 
• Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları özel giriş bileti dahil
• Otel konaklama turist vergileri 
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
• Türkçe tur liderliği hizmeti 

TURUN ÜCRETİ: 1.250 EURO 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.) 
• 130 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli 
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro) 
• Kişisel harcamalar 
• Öğle yemekleri 

NOT: Belirlenen içerik değişmemek suretiyle, uçuş ve otobüs parkurunda değişiklik yapılabilir.


» Eklenme Tarihi : 01 Nisan 2018, Pazar 00:0001 Nisan 2018, Pazar 00:00
» Düzenlenme Tarihi : 19 Ocak 2018, Cuma 00:0019 Ocak 2018, Cuma 00:00
» Okunma Sayısı : 436 defa okunmuş

Yorum Yazın

Yorumlar

• Bu içeriğimize ait yorum mevcut değil. İlk yorumu yazan siz olun! •