Kuşadası Pamukkale Gezisi

1.GÜN.03 MAYIS 2018 PERŞEMBE

Akşam saat 20:00 de belirlenen yerden hareketle, Kuşadası’na gece otobüs yolculuğu.    

2.GÜN. 04 MAYIS 2018 CUMA

Sabah Susurluk’ta alınan serbest kahvaltı sonrası hareketle; Selçuk’a varıyoruz. Buradan otantik dokusunu koruyabilmiş, 1300 haneli ve 400 yıllık bir köy olan, Şirince Köyü’nü geziyoruz. Yöresel dokumalar, meyve şarapları ve elişi alışverişi yaptıktan sonra, Selçuk ilçemize dönüyoruz. Buradan Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği, Bülbül Dağı’na çıkmaya başlıyoruz. 420 m.lik dağa tırmanıp, Meryem Ana’nın Evi’nin olduğu yerdeki, Su Kuyusu, Şapel ve Dilek Çeşmesi’ni ziyaret ediyoruz, ardından otele varış, akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN.05 MAYIS 2018 CUMARTESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; 585 km. uzunluğu ile Ege Bölgesi’nin en uzun ırmağı olan ve adını mitolojideki ırmak tanrısı, Meandros’dan alan; Büyük Menderes Irmağı vadisini takip ediyoruz. Aydın ve Nazilli üzerinden, yine Ege bölgemiz’in en yüksek dağı olan, 2528 m.lik Honaz Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan; Denizli’ye varıyoruz. Buradan Romalılar döneminden beri bir termal sağlık kenti olan; Hierapolis antik kentine ulaşıyoruz. Burada ilk olarak antik şehrin, Nekropol’unde bulunan Mezar Yapıları’nı görüyoruz. Lahit Mezarlar, Ev Tipi Mezarlar, Tümülüs Mezarlar, Tapınak Tipi Mezarlar ve Tonozlu Mezarlar’ı görüyoruz. Ardından, Sütunlu Cadde, Zafer Kapısı, Roma Hamamları, Apollon Tapınağı, Antik Tiyatro ve Antik Havuz gezilerinin ardından, Çökelez Dağı’nın eteklerinden çıkan sıcak kalsiyumlu kaynakların bıraktığı çökeltilerden; milyonlarca yılda oluşan ve ismini renginden alan, Pamukkale Travertenler’inde serbest zaman sonrası, Kuşadası’nda ki otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN.06 MAYIS 2018 PAZAR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Kuşadası şehir turu yapıyoruz. Kuşadası; ilk olarak, M.Ö.5.yy’da Yılancı Burnu denilen yerde Efes’e bağlı, Neopolis ismi ile kurulmuştur. M.Ö.64’de, Roma İmparatorluğu’na bağlanmıştır. M.S.395’de Bizans egemenliğine giren, Kuşadası, Efes limanının kapanması ile Efesli tüccarların yeni limanı olmuştur. Venedik ve Cenovalılarla ticaretin yapıldığı dönemlerde, yeni iskele anlamına gelen, Scalanova ismi ile anılmıştır. 1413’de Osmanlı egemenliğine girmiştir. Sadrazam Mehmet Paşa tarafından imar edilmiştir. İlçenin simgesi olan Güvercin Ada’daki, Kale 1834’de yapılmıştır. Kuşadası adı da buradan gelmektedir. Burada, Yat Limanı, Güvercin Ada ve Mehmet Paşa Kervansarayı gördükten sonra, Efes’e varıyoruz. Burada; Şehir Agorası, Odeon, Dometion Anıtı, Herakles Kapısı, Skolastika Hamamı, Hadrianus Tapınağı, Celsus Kütüphanesi, Liman Agorası, Mitridates Kapısı, Aşk Evi ve Liman Caddesi gezilerinden sonra, Selçuk’da Efes kazılarında çıkan eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi’ni varıyoruz. Burada özellikleArtemis Heykelleri, Fildişi Pano, Lahitler ve Tapınak Kabartmaları’na dikkat ediyoruz. Ardından İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, üzerinden, İstanbul’a dönüş sonraki seyahatimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TURUN ÜCRETİ: 600 TL

DAHİL OLANLAR;

Grandbluesky Otel'de Konaklama

Lüx Otobüsle ile ulaşım.

1 Ad. Sabah 2 Ad. Öğle Yemeği

Müze ve ören yeri girişleri.

2 Gece Otelde Konaklama.

2 kahvaltı, 2 akşam yemeği.

DAHİL OLMAYANLAR;

Hoteldeki extra harcamalar.

Yemeklerdeki tüm içecekler.

Şahsi harcamalar.

Extra Geceler.

Program harici geziler.

 


» Eklenme Tarihi : 01 Mayıs 2018, Salı 00:0001 Mayıs 2018, Salı 00:00
» Düzenlenme Tarihi : 02 Mart 2018, Cuma 00:0002 Mart 2018, Cuma 00:00
» Okunma Sayısı : 552 defa okunmuş

Yorum Yazın

Yorumlar

• Bu içeriğimize ait yorum mevcut değil. İlk yorumu yazan siz olun! •