Ortaokul

Cihangir Okulları Ortaokulu'da diğer okullarımız gibi modern bir kampüs binasında olmanın tüm özelliklerini taşımaktadır. Ortaokul sınıflarımız 24 öğrenci kapasitesine sahiptir. Sınıflarımızın her birisinde akıllı tahta ve kesintisiz internet erişimi bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimiz öğretim programlarına bağlı olarak tüm kampüs imkanlarımızdan yararlanabilmektedir. Yemekhane, konferans salonu, yüzme havuzu, kütüphane, kafeterya tüm öğrencilerimizin ortak kullanımına açık mekanlardır. Ortaokullarımız özelinde ise çeşitli atölye imkanları söz konusudur. Görsel sanatlar ve müzik dersleri kendi atölyelerinde yapılır. Fen bilimlerine yönelik çalışmalar ise laboratuvarda gerçekleştirilir. 

 

Ön ergenlik dönemindeki ortaokul öğrencilerimizin psikolojik yönden desteklenmesi bizim için son derece önem taşır ve bu konuda Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi faaliyetlerimiz ön planda tutulur. Ayrıca 5. ve 6. sınıf düzeyinde İngilizce öğretimi açısından öğrencilerimiz daha çok desteklenir. 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz ise daha çok ortak sınavlara hazırlık noktasında daha aktiftir. 

 

Anadolu Lisesi'ne hazırlık açısından önemli bir basamak olan ortaokul eğitiminde Cihangir Okulları öğrencilerimize önemli bir fırsat yaratacaktır.

Bu Sayfa Hakkında Görüş Bildirmek İster Misiniz?