Hakkımızda

Cihangir Okulları; ismini kurucumuz Sn. Ergül CİHANGİR’ den alıyor.

Sn. Ergül CİHANGİR; uluslararası ticari bağlantılarla Yeni Zelanda’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne, Almanya’dan İngiltere’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyada, dünyanın birçok ülkesine yaptığı ihracatla 1990’lı yıllarda sanayi ve ticaret alanında yurt içinde ve yurt dışında pek çok ödül aldı.

Güneşli Kampüsü’müz 1996 yılında açıldı. Büyükçekmece Kampüsü’müz 2012 yılında modern mimari anlayışa ve eğitim-öğretim faaliyetlerine yönelik gereklilik ve konfora uygun olarak inşa edildi. Bahçeşehir Kampüsü'müz de aynı anlayışa uygun olarak 2014 yılında faaliyete açıldı. Atakent Kampüsü’müz de aynı anlayışa uygun olarak 2015 yılında faaliyete açıldı. Çekmeköy ve Kurtköy Kampüslerimiz ise diğerleri gibi her tür donanıma sahip olarak 2018 yılında faaliyete açıldı.

Günümüzde Cihangir Okulları; toplam 66.000 m2 kapalı alana, 26.000 m2 oyun-spor alanı ve sosyal tesise ve her şeyden önemlisi 3500 civarında değerli öğrenciye sahiptir.

Cihangir Okulları; geçmişten günümüze binlerce üstün başarılı mezun öğrencisi ve eğitime gönül vermiş yüzlerce çalışanı ile Türkiye’nin en güçlü ve etkin eğitim kurumlarından biri olarak yoluna güvenle devam ediyor.

 

Bu Sayfa Hakkında Görüş Bildirmek İster Misiniz?